You are currently viewing Pomysł na brzydką pogodę? Palmiarnia Gliwice!

Pomysł na brzydką pogodę? Palmiarnia Gliwice!

Za oknem zimno, ciemno, pada deszcz? Nudzisz się, nie wiesz jak spędzić czas?

Otóż jest takie miejsce i znajduje się na Śląsku, w którym możesz poczuć jak w prawdziwych tropikach i doświadczyć lata w środku zimy. To Palmiarnia Gliwice!

palmiarnia gliwice zima

Śląskie tropiki

Palmiarnia Gliwice jest jednym z trzech największych tego typu obiektów w naszym kraju. Pierwsze szklarnie powstały już w 1880r. Natomiast intensywna rozbudowa gliwickich tropików rozpoczęła się w pierwszym ćwierćwieczu XX w. Obecnie w miejscu starej konstrukcji stoi nowy obiekt oddany do użytku w 1998r.

Palmiarnia to miejsce idealne na spędzenie popołudnia gdy pogoda nie dopisuje. Znajdziesz tutaj aż 6000 roślin. Co ciekawsze mają interesujące opisy. Najstarsze okazy roślinne mają ponad 150 lat! Zobaczysz imponujące palmy, kaktusy czy cytrusy, egzotyczne zwierzęta w terrariach i klatkach, czy też mrówki poruszające się w specjalnym systemie rurek. W dodatku palmiarnia posiada cztery różne akwaria. Zbiorniki przedstawiają biotopy rzek polskich, południowo-wschodniej Azji, afrykańskiego jeziora Tanganika, a największe z nich ma 60 tys. litrów i prezentuje dorzecze Amazonii. Ciekawie poprowadzona ścieżka zwiedzania sprawi, że nie będziesz się nudzić. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i odpocząć. Odnajdą się tutaj zarówno dorośli jak i dzieci.

Zwiedzający mają również możliwość spacerowania i podziwiania okazów z góry, z platformy prowadzącej przez cały obiekt. Na terenie palmiarni funkcjonuje kawiarnia oraz sklep z pamiątkami. Budynek palmiarni otoczony jest parkiem im. Fryderyka Chopina, który idealnie nadaje się na spacery i ucieczkę od miastowego zgiełku.

Osobiście wiążę z palmiarnią bardzo przyjemne wspomnienia. Uwielbiam tamtejszą zieleń, spokój i niesamowity zapach roślin i kwiatów. Jest to jedno z ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc na Śląsku. Gorąco polecam!

 

Parę praktycznych informacji:

Palmiarnia jest czynna:

Od wtorku do piątku w godzinach 9:00-18:00

sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-18:00

Zwiedzanie zajmuje około 1,5h.

Ceny biletów:

Bilet normalny – 10 zł

Bilet ulgowy – 6 zł

Dodatkowe opcje i bardziej szczegółowy cennik znajdziesz tutaj.

Dojazd:

Bliskość DTŚ sprawia, że dojazd do Palmiarni jest naprawdę wygodny.

W pobliżu obiektu znajduje się parking nad DTŚ, przy ul. Zwycięstwa. Uwaga! W tygodniu płatny w godzinach 10:00–18:00. Cena 1,60 zł /1 godzina.

Dodaj komentarz