You are currently viewing „Mamy sprawę” – czyli krótka historia śląskiej rodziny

„Mamy sprawę” – czyli krótka historia śląskiej rodziny

„Mamy sprawę” to miniserial o śląskiej rodzinie, która mierzy się z dzisiejszymi zmianami zawodowymi i społecznymi. Ich historię możesz poznać bezpłatnie już od paru tygodniu na platformie Youtube. Przypominam o tym teraz, bo liczę, że wielu z nas właśnie w czasie poświątecznym znajdzie na to chwilę.

Serial został stworzony przez stowarzyszenie BoMiasto. Organizacja ta, w obliczu zachodzących w sektorze górniczym zmian, chce dawać górniczym rodzinom nadzieję na lepsze jutro. Cztery odcinki są bardzo krótkie, a ich oglądanie zajmuje na prawdę chwilę.

Czy ty też masz sprawę?

Możliwe, że podobne problemy dotyczą twojej rodziny lub znajomych. Tym bardziej, że górnictwo dla mieszkańców naszego regionu nie jest tematem obcym. Myślę, że dobrze obrazuje to cytat ze strony stowarzyszenia, który mówi, że:

„Kopalnie to nie tylko węgiel. To przede wszystkim ludzie i ich historie.”

W moim odczuciu serial pokazuje, że górnicy to potencjał, który trzeba dobrze zagospodarować. Wskazuje także, że zmiany są częścią współczesnego świata i dotyczą nas wszystkich. To co możemy zrobić, to dobrze się na nie przygotować i potraktować je jako szansę na rozwój.

Zresztą zapraszam do oglądania i wyrobienia własnej opinii. Przy okazji życzę Ci dużo dobrego w nadchodzącym 2021 roku! ?

Zobacz również

Dodaj komentarz